De gelovigen in de eerste kerk moeten samenwerken om ervoor te zorgen dat iedereen genoeg heeft. Rijke mensen verkopen huizen en land. De apostelen verdelen het onder de armen. In dit spel gaan we ‘innig’ samenwerken om de ander iets te bezorgen.
Benodigdheden:
- ongekookte spaghetti - lege limonadeblikjes waar het lipje nog aan zit
Bekijk als voorbeeld van het spel deze video op YouTube:
Opdracht: Verdeel de kinderen in twee teams.
Vertel: De gelovigen in de eerste kerk moeten samenwerken om ervoor te zorgen dat iedereen genoeg heeft. Rijke mensen verkopen huizen en land. De apostelen verdelen het onder de armen. In dit spel gaan we ‘innig’ samenwerken om de ander iets te bezorgen.
Opdracht: Verdeel elk team in tweetallen. Elk tweetal moet een ongekookte spaghetti stokje door het lipje van een blikje doen en dan met de uiteinden van het spaghetti stokje in hun mond naar de overkant van de ruimte lopen.
Als het hen lukt om het blikje naar de overkant te brengen, dan is het volgende tweetal aan de beurt. Lukt het hen niet, dan mogen ze nog een keer vanaf het begin beginnen. Lukt het hen nog een keer niet, dan is het volgende tweetal aan de beurt.
Welk team heeft als eerste alle blikjes naar de overkant gebracht?
Vraag: Hoe vonden jullie het om zo dichtbij elkaar te moeten samenwerken? Was dit gemakkelijk of lastig?
Vertel: Dit spel vroeg heel wat van jullie. Samenwerken, elkaar helpen om zoveel mogelijk blikjes naar de overkant te brengen. Het is soms heel lastig om een eenheid te zijn.
Vraag: Tegen welke problemen liepen de eerste christenen op tijdens hun geven en samenwerking, denken jullie?
HenkieNieuws ontvangen?
Geef een gift
Ondersteun ons door een eenmalige gift te geven op onze donatiepagina.